• Historia jonë

HISTORIA JONË

history_img

janar 2022

Huisong merr ricertifikimin e ISO9001, ISO22000, ISO14000, ISO18000, HACCP, FSSC22000

2022
history_img

Nëntor 2021

Huisong krijon një Qendër Kërkimore Post-Doktorale në Zhejiang, duke përshpejtuar mbledhjen e talenteve kyçe dhe përparimin shkencor

history_img

janar 2021

Merr Medaljen e Bronzit EcoVadis 2021;Themelon PT.Dega e Huisong Indonesia në Xhakartë, Indonezi

2021
history_img

shkurt 2020

Qendra e Analizës së Huisong për Ushqimin dhe Barnat merr certifikatën laboratorike kombëtare të Shërbimit Kombëtar të Akreditimit të Kinës për Vlerësimin e Konformitetit

2020
history_img

Qershor 2019

Huisong Pharmaceuticals quhet "Qiantang Swift Enterprise"

history_img

shkurt 2019

Huisong kalon certifikimin OHSAS18001

history_img

janar 2019

FarFavour Farmaceutical Healthcare Industrial Park kalon auditimin vjetor të NSF

2019
history_img

Nëntor 2018

Institutit të Kërkimeve Mjekësore dhe Shëndetësore Huisong i jepet statusi i institutit kërkimor në nivel provincial

history_img

Nëntor 2018

Huisong Zhejiang Changxing Pharmaceutical Co., Ltd. i është dhënë anëtarësimi në Programin Huzhou South Taihu Elite

2018
history_img

tetor 2017

Huisong kalon programin e certifikimit organik të vendosur nga USDA dhe Bashkimi Evropian

history_img

korrik 2017

Huisong Zhejiang Changxing Pharmaceutical Co., Ltd. është themeluar në Huzhou, Kinë

2017
history_img

maj 2016

Huisong kalon auditimin e USFDA

history_img

shkurt 2016

Ekstrakti i xhinko biloba i Huisong është ricertifikuar nga MFDS i Koresë së Jugut

history_img

janar 2016

Huisong merr certifikatën e re GMP dhe bëhet grupi i parë i kompanive në provincën Zhejiang që është kualifikuar dhe licencuar Granulat e Recetave TCM

2016

dhjetor 2015

Projekti i Huisong, "Teknologjia kryesore dhe demonstrimi i industrializimit të përpunimit të thellë të gjetheve të xhinko pa faktorë të dëmshëm", është përfshirë me sukses në Planin Kombëtar të Shkëndijave, duke shënuar se kërkimi dhe aplikimi i kontrollit të mbetjeve të pesticideve të bimëve mjekësore kineze dhe produkteve të përpunuara thellë ka arritur Niveli i avancuar vendas A

history_img

dhjetor 2015

Huisong përfshihet në një projekt kërkimor shkencor të porositur nga Administrata Provinciale Zhejiang e Mjekësisë Tradicionale Kineze dhe bëhet grupi i parë i kompanive në provincën Zhejiang që merr leje për programin pilot të granulave me recetë TCM

history_img

Qershor 2015

FarFavour Japan Co., Ltd. është themeluar në Tokio, Japoni

2015
history_img

maj 2014

Huisong kalon certifikimin ISO22000 dhe KFDA

2014
history_img

tetor 2013

FarFavour shpërblehet me nderin "Provinciale High-Tech Enterprise R&D Center (Provincial Laboratory)"

history_img

shtator 2013

FarFavour investon me partnerët lokalë në Jilin për të formuar Huishen Pharmaceuticals Co., Ltd. dhe krijon një bazë kultivimi GAP për panax ginseng

2013
history_img

dhjetor 2012

Punëtoria e pelte mbretërore kalon certifikimin Korean GMP

2012

shtator 2010

Huisong fiton vendin e parë në Çmimin e Shkencës dhe Teknologjisë Zhejiang me projektin "Kërkimi dhe industrializimi i substancave aktive natyrore me tre burime bimore".

history_img

mars 2010

Përfundon ndërtimi i punishtes së pelte mbretërore në Fabrika Xiasha

history_img

maj 2010

Huisong merr certifikimin HALAL

history_img

gusht 2010

FarFavour hap terren në fazën e parë të ndërtimit të fabrikës Changxing në Huzhou, Kinë

2010
history_img

gusht 2008

Huisong i është dhënë nderi "National High-Tech Enterprise";kalon certifikimin ISO9001 dhe HACCP

2008
history_img

gusht 2006

Është themeluar kompania motër e Huisong, FarFavour Pharmaceutical Co., Ltd.

history_img

maj 2006

Huisong merr certifikimin KOSHER

2006

tetor 2004

Huisong Pharmaceutical fillon një kapitull të ri në historinë e saj duke marrë një licencë për prodhimin e barnave

history_img

Nëntor 2004

Ndërtimi i Fabrikës Xiasha për doza të formuluara ka përfunduar

history_img

dhjetor 2004

Punëtoria e nxjerrjes së Fabrikës Xiasha dhe punëtoria e dozave të formuluara merr certifikimin GMP

2004
history_img

Prill 2003

Huisong Medicinal Plant Industry Co., Ltd. ndryshoi emrin e saj zyrtar në Huisong Pharmaceutical Co., Ltd.

2003
history_img

maj 2001

Ndërtimi i fetave të përgatitura nga TCM të Fabrikës Jiubao dhe punëtorive të nxjerrjes botanike përfundoi dhe merr certifikimin GMP;Huisong Pharmaceutical fillon ndërtimin e qendrës dhe laboratorit R&D

2001
history_img

dhjetor 1998

Matsuura Yakugyo Co., Ltd. dhe FarFavour themelojnë së bashku një kompani kino-japoneze, Huisong Medicinal Plant Industry Co., Ltd., dhe fillon ndërtimin e Fabrikës Jiubao.

1998
history_img

dhjetor 1997

Matsuura Yakugyo Co., Ltd. dhe FarFavour së bashku themelojnë një kompani kino-japoneze, Instituti i Kërkimeve të Bimëve Mjekësore Zhenyuan, i përkushtuar për futjen dhe kultivimin e bimëve medicinale në të gjithë Kinën.

1997
history_img

gusht 1995

Tochimoto Tenkaido Co., Ltd. dhe FarFavour së bashku themelojnë një kompani kino-japoneze, Tenkei Health Products Co., Ltd dhe fillon ndërtimin e objektit të përpunimit të bimëve medicinale

1995

gusht 1993

FarFavour Enterprises Co., Ltd., kompania mëmë e Huisong Pharmaceuticals, është themeluar pranë liqenit piktoresk Perëndimor që ndodhet në qendër të Hangzhou, Kinë

1993

HETIM

Shpërndaje

  • sns05
  • sns06
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04