ИНТ
|CN
  • Адитиви за храна

Адитиви за храна

Huisong често спроведува длабинско истражување на пазарот за да ги разбере променливите трендови и потреби на пазарот и е посветена на иновации на нови состојки и развој на нови производи.Покрај нашите примарни ботанички екстракти, билки, производи во прав, Huisong разви серија производи за адитиви на храна, вклучувајќи солени производи, слатки производи, дехидриран зеленчук (сушен зеленчук), печурки, природни засладувачи и житарки, а сето тоа се потпира на повеќе од 20 години производствено искуство, способности за развој на производи и стабилен и висококвалитетен синџир на снабдување изграден со текот на годините.

Huisong се стреми да ги обработува состојките на храната со фин прав, мазен вкус, полн вкус и доволна исхрана во согласност со преференциите на пазарот преку контролирање на квалитетот преку различни техники на обработка и контролни точки.

12312343

Солени производи

Солените производи на Huisong имаат силно присуство на пазарите во Југоисточна Азија.Huisong е во состојба да го обработува истиот производ користејќи различни техники, што резултира со различни спецификации на производот кои ги истакнуваат различните карактеристики на вкусот со цел да ги задоволат потребите на различните клиенти.Солените производи имаат широка употреба во зачински производи, прехранбени состојки, печена храна итн.

Солени производи
Главна категорија Име на производ
Алиум Тост кромид во прав
Прашок од бел кромид
Кромид масло во прав
Масло од кромид
Мелено кромид
Лук во прав
Лук масло во прав
Лук снегулка
Пржени снегулки од лук
Масло од лук
Мелено лук
Морски алги Шушка од алги
Печени алги во прав
Непечени алги во прав

Слатки производи

Huisong неодамна разви производи како сок во прав во категоријата Слатки производи.Сокот во прав Huisong се стреми да има целосен вкус, добра растворливост во вода, добра флуидност и добар вкус, додека ги задржува хранливите материи од суровините колку што е можно повеќе.Од суровини до преработка, секој чекор е строго контролиран, и од големината на честичките до вкусот.Слатките производи главно се користат во лекови и здравствени производи, здрава исхрана, цврсти пијалоци, грицки итн.

слатки
Слатки производи
Главна категорија Име на производ
Сок од овошје во прав Прашок од сок од црна рибизла
Прашок од сок од боровинка
Сок од лимон во прав
Сок од лимета во прав
Сок од јаболко во прав
Сок од портокал во прав
Прашок од сок од боровинки
Сок од јагоди во прав
Прашок од сок од манго
Прашок со сок од праска
Сок од банана во прав
Сок од краставица во прав
Сок од калинка во прав
Прашок од сок од Wolfberry
Сок од ананас во прав
Прашок од сок од личи
Прашок од сок од корен од репка
Розов сок од гуава во прав
Сок од грејпфрут во прав
Сок од грозје во прав
Концентрат од овошен сок Сок од јаболко
Сок од црна рибизла
Сок од манго
Сок од јагода
Чај Мача во прав
Зелен чај во прав
Чај во прав од јасмин
Лианг чај во прав
Улонг чај во прав
Црн чај во прав
Билен и зеленчук во прав Јачмен трева во прав
Прашок од хризантема
Прашок од пченица
Прашок од корен од репка
Хибискус во прав
Дехидриран зеленчук
Морков
Целер
Магдонос
Спанаќ
Праз зелен/бел
Тиква
Кромидот
Рен
Чили
Папрака

Дехидриран зеленчук

Huisong моментално има стабилно и висококвалитетно портфолио на дехидрирани растителни производи со неколку видови дехидриран зеленчук, со суровини што може да се следат и сигурна технологија на преработка.Дехидрираниот зеленчук ја задржува оригиналната боја и содржината на хранливи материи во зеленчукот додека го намалува вишокот вода, што е погодно за носење и транспорт.Може да се користи за инстант супа од зеленчук, зачини и многу други прехранбени цели.

Печурка / мицелиум

с.р

Портфолиото на производи од печурки на Huisong стана доста силно поради тоа што компанијата придава големо значење на контролата на тешки метали и остатоци од пестициди.Поради посебните карактеристики на производите од печурки, нашата фабрика располага со специјални машини за преработка на производи од печурки.Нашата стапка на кршење на прашокот за спори Ganoderma lucidum достигна повеќе од 95%, а вкусот е исто така конкурентен на пазарот.Производите од печурки на Huisong може да се користат во здравствени производи, храна, функционални пијалоци, додатоци во исхраната и други производи.

Печурка / мицелиум
Прашок од бела габа
Прашок од печурки Shitake
Agaricus Bisporus во прав
Прашок од печурки Енокитаке
Прашок од печурки Maitake
Прашок од печурки од остриги
Прашок од печурки Реиши
Прашок од црна габа
Херициум еринацеус
Копринус коматус
Agaricus blazei
Чага во прав
Во прав Cordyceps militaris
Cordyceps Mycelium/Sinensis прав
Антродија камфорат во прав
Фелинус игниариус во прав

 

Природни засладувачи
Луо Хан Гуо
Стевиа
Шеќер од палма
Кокос шеќер
Еритритол
Ксилитол
Л-Арабиноза

Природни засладувачи

Засладувачите се главен дел од глобалниот пазар на храна, што резултираше со забрзување на развојот на прехранбената индустрија.Бидејќи традиционалните засладувачи се склони да предизвикаат дебелина, хипергликемија, дијабетес, расипување на забите и други суб-здравствени проблеми, некои нискокалорични и ниско-фруктозни засладувачи почнаа да се здобиваат со популарност во светот.Huisong, исто така, може да обезбеди многу природни засладувачи кои се популарни денес, од кои сите вообичаено се користат во печива, кесички за чај, пиење и други производи, така што имаат голема перспектива и на домашниот и на странскиот пазар.

Зрна

јуујо

Huisong продолжува да го шири нашиот бизнис следејќи ги растечките барања од клиентите.Сега производите од житарици станаа важна категорија во портфолиото на производи на Huisong.Житарките се природно богати со хранливи диететски влакна.Компанијата внимателно избира висококвалитетни житарки и преку научна пропорција и процес на дробење, конечно произведува зрнест прав со добар квалитет, добар вкус и богата исхрана.Нашите производи може да се користат за пијалоци, пијалоци од растителни протеини, лежерна печена храна и тестенини.

Зрна
Овес во прав
Соја во прав
Бел бубрег во прав/екстракт
Протеин од соја
Црн сусам / прав / екстракт од црн сусам
Бел сусам/прав/екстракт од бел сусам
Протеин од ориз
Киноа во прав
Протеин од грашок
Прашок/екстракт од просо
Прашок од никулци од леќа
Надуено брашно од киноа
Прашок од ленено семе
Леќата во прав
Кафеав ориз во прав
Црн ориз во прав
Прашок од црна пченица
Црн грав во прав
Јачмен во прав
Прашок од пченични трици
Прашок од овесни трици
Пченка во прав
Виолетов ориз во прав
Црвен сорго во прав
Црвен грав во прав
Јовова солза ориз во прав
Леќата во прав
ИСТРАЖУВАЊЕ

Споделете

  • sns05
  • sns06
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04