ИНТ
|CN
 • Екстракт од женшен од Panax

Екстракт од женшен од Panax

Ботанички екстракт со целосен спектар од Panax Ginseng / Panax женшен

Екстракт од женшен од Panax

Екстракт од женшен од Panax

Латинско име: Panax женшен

Спецификација(и):
• 2-50% Ginsenosides HPLC
• Растворливо во вода
• NOP и EU Organic

Користени делови:
• Корен/стебло/опашка
 • женшен 1
 • женшен 2

Природа, здравје, наука

Основана во Хангжу, Кина во 1998 година, Huisong Pharmaceuticals е специјализирана за истражување и развој и производство на природни состојки со врвен квалитет за водечки светски компании во фармацевтската, хранливата, храната и пијалоците и индустриите за лична нега.Со повеќе од 24 години искуство во иновации во ботаничката наука, Huisong Pharmaceuticals се трансформираше во глобална компанија за природни состојки со длабоко интегриран синџир на снабдување што поддржува зрело портфолио на производи како што се фармацевтски лекови, гранули на рецепт TCM, фармацевтски состојки, хранливи состојки, состојки за храна и зеленчук, органски состојки, лековити билки, одгледување тревки и други производи и услуги.

Производствен процес

Процес на ботаничка екстракција


 • ИСТРАЖУВАЊЕ

  Споделете

  • sns05
  • sns06
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04