ИНТ
|CN
 • став 1
 • пар21
 • пар3
 • пар4
 • пар5
 • пар62
 • пар7
 • пар8
 • пар9
 • пар10
 • пар11
 • пар12
 • пар131
 • пар141
 • пар151
 • лого (16)
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 132
 • 171
 • 18
 • 1113

Производи и услуги

Со 4.600+ производи и повеќе од две децении иновации, Huisong успешно соработува со и обезбедува водечки состојки на пазарот и решенија со клуч на рака на илјадници деловни клиенти ширум светот секоја година.

Наука и иновации

 • истражување и развој
 • Посветеност на квалитетот
 • иновација_лизгач

  истражување и развој

  Континуираното инвестирање во истражување и развој е клучниот двигател на успехот во фармацевтската индустрија.Во Хуисонг, моментално има повеќе од 30 научници за истражување и развој со полно работно време посветени на иновациите во науката и технологијата. Покрај тоа, Хуисонг го основаше Институтот за здравствени истражувања во Жеџијанг во 2018 година за да формира провинциски центар за истражување и развој на претпријатијата за висока технологија.
 • иновација_лизгач

  Посветеност на квалитетот

  Бескомпромисниот однос кон квалитетот е основата на вредностите на Huisong.Со текот на годините, Huisong ги помина cGMP, SQF, FSSC22000, ISO22000, HACCP, ISO9001, ISO14001, ISO45001, HALAL KOSHER, а исто така ги помина и ригорозните ревизии на квалитетот на многу глобални Fortune 500 компании.

Вести

За Huisong

Повеќе од две децении, Huisong соработува со водечки светски компании во истражување и развој и производство на природни состојки со врвен квалитет што се користат во фармацевтски лекови, здравствени додатоци, храна и пијалоци, лична нега и други области на примена.Денес, Huisong вработува речиси 1.000 вработени на 9 локации низ светот и продолжува да го унапредува светот на здравјето и исхраната следејќи ги неговите основни вредности: Природа, здравје, наука.

 • 25 +
  Години на природни
  Состојки иновации
 • 4.600 +
  Производи кои се нудат
 • 28
  Регистрирани патенти
 • 100 +
  R&D и квалитетен персонал
 • 1,9 мил. стапки 2
  Комбинирана производна област
 • 4.000
  Услужени клиенти во
  Над 70 земји годишно
индекс_за_палците
 • Хуисонг Кина

  Хуисонг Кина
  236 N Jianguo патот 15F
  Хангжу, Жеџијанг 310003
  Кина
  Локација
  Хангжу, Кина
 • Huisong Индонезија

  Huisong Индонезија
  Centennial Tower Level 29, Unit DF, Jl Jend Gatot Subroto Kav 24-25
  Џакарта Селатан 12950 година
  Индонезија
  Локација
  Џакарта, Индонезија
 • Дај ја фаворизира Јапонија

  Дај ја фаворизира Јапонија
  Терасаки бр.1 Зграда 3F, 1-10-5, Нихомбашимуромачи
  Чуо-ку, Токио, 103-0022
  Јапонија
  Локација
  Токио, Јапонија
 • Хуисонг САД

  Хуисонг САД
  1211 E Dyer Rd
  Санта Ана, CA 92705
  САД
  Локација
  Санта Ана, САД
ИСТРАЖУВАЊЕ

Споделете

 • sns05
 • sns06
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04