• Specialist inregistrare

Specialist inregistrare

Descrierea postului
1. Responsabil cu colectarea, interpretarea și actualizarea legilor și reglementărilor legate de înregistrare în diferite regiuni;
2. Raspunde de urmarirea progresului inregistrarii produsului si rezolvarea problemelor de inregistrare a produselor in timp util;
3. Responsabil de comunicarea cu diverse departamente și obținerea materialelor de înregistrare relevante conform planului de înregistrare;
4. Responsabil cu pregătirea, certificarea și întreținerea materialelor de înregistrare străine pentru produsele companiei, pentru a asigura finalizarea fără probleme a declarației, testării, înregistrării, certificării, colectării dovezilor etc.;
5. Răspunde de gestionarea și întreținerea diferitelor certificate și documente de înregistrare ale companiei, și furnizează documentele solicitate conform cerințelor clientului;
6. Responsabil pentru furnizarea de asistență juridică relevantă, cum ar fi chestionare pentru clienți;
7. Completați alte sarcini aranjate de liderii superiori.

Cerințe
1. Licență sau mai mult în medicină tradițională chineză, farmacie, alimentație, engleză și alte specializări conexe;
2. Se preferă aproximativ 1 an de experiență de lucru în înregistrarea internațională sau sistemul calității;
3. CET-6, cu anumite abilități de ascultare, vorbire, citire și scriere în limba engleză.

Compensații și beneficii
1. Sărbătorile companiei sunt în conformitate cu sărbătorile legale naționale, weekendurile, concediul anual plătit, concediul de căsătorie etc.
2. Plătiți cinci asigurări și un fond de locuințe: asigurări de dotare, asigurări medicale, asigurări de șomaj, asigurări de maternitate, asigurări pentru accidente de muncă și fond de acumulare de locuințe;
3. Instruire și dezvoltare: compania are canale de formare perfecte, inclusiv formare pentru noua intrare, competiție internă, oportunități de rotație a locurilor de muncă și tururi de studii în străinătate;
4. Alte beneficii, cum ar fi oferirea de cadouri de sărbători și organizarea de activități de team building din când în când;
5. Alocații guvernamentale de trai: (Hangzhou: Licență 10.000 yuani, Master 30.000 yuani, Doctor 100.000 yuani);Subvenție guvernamentală pentru închiriere: 10.000 de yuani/an.

Informații de contact HR: +85-571-28292096

Ora postării: 15-mar-2022
ANCHETĂ

Acțiune

  • sns05
  • sns06
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04