• Cercetator Standarde de Calitate

Cercetator Standarde de Calitate

Descrierea postului
1. Stabilirea metodelor de analiză a calității preparatelor spitalicești și a granulelor de formule TCM, precum și validarea metodei și analiza cromatografică;
2. Formularea standardelor de calitate și finalizarea experimentelor legate de analiza medicamentelor și a studiilor de stabilitate;
3. Redactarea standardizată a înregistrărilor originale și asistarea la sortarea materialelor de aplicare relevante pentru analiza medicamentelor;
4. Responsabil cu întreținerea de rutină a instrumentelor și gestionarea zonelor aferente laboratorului;
5. Rezolvarea problemelor dificile în procesul de analiză a medicamentelor;
6. Completați alte sarcini aranjate de liderii superiori.

Cerințe
1. Licență sau mai mult în medicina tradițională chineză, farmacognozie, preparate farmaceutice, chimie de produse naturale și alte specializări conexe;
2. Funcționarea instrumentului: familiarizat cu funcționarea HPLC și a altor instrumente conexe;
3. Să aibă o anumită capacitate de inovare;

Compensații și beneficii
1. Sărbătorile companiei sunt în conformitate cu sărbătorile legale naționale, weekendurile, concediul anual plătit, concediul de căsătorie etc.
2. Plătiți cinci asigurări și un fond de locuințe: asigurări de dotare, asigurări medicale, asigurări de șomaj, asigurări de maternitate, asigurări pentru accidente de muncă și fond de acumulare de locuințe;
3. Instruire și dezvoltare: compania are canale de formare perfecte, inclusiv formare pentru nou-întrari, competiție internă și oportunități de rotație a locurilor de muncă;
4. Alte beneficii, cum ar fi oferirea de cadouri de sărbători și organizarea de activități de team building din când în când;
5. Alocații guvernamentale de trai: (Hangzhou: Licență 10.000 yuani, Master 30.000 yuani, Doctor 100.000 yuani);Subvenție guvernamentală pentru închiriere: 10.000 de yuani/an.

Informații de contact HR: +85-571-28292096

Ora postării: 15-mar-2022
ANCHETĂ

Acțiune

  • sns05
  • sns06
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04